Plynové kotle
Nebankovní půjčky bez registru nevyžadují potvrzení o příjmu, ani ručitele a rovněž nesledují přehledy dlužníků u bank. Půjčka bez doložení příjmu a registru je určena pro všechny osoby, které nechtějí do půjčky zatahovat ručitele a nemusejí dokládat potvrzení. Informace o vlastnostech a ceník zámkové dlažby.Přehledné informace o vlastnostech, jaké má venkovní dlažba. Proč jsou betonové ploty tak oblíbené? Zjistěte to i vy. fasádní polystyren Zemní práce Praha zemní a výkopové práce v Praze a okolí

Hypotéka přesné srovnání hypotečních úvěrů

TOPlist

Kondenzační plynové kotle


V dalším článku na našem serveru plynove-kotle.com se zaměříme na kondenzační plynové kotle. Vysvětlíme Vám, jako fungují a podáme Vám další užitečné informace, které budete potřebovat, pokud o tomto typu plynového kotle uvažujete.

Co jsou to kondenzační plynové kotle a jak fungují?

Nejdříve rozdíl od klasického plynového kotle. Tam totiž jsou spaliny odvedeny ze spalovací komory rovnou do komína. Tyto spaliny ale obsahují velké množství vodních par a jejich teplota se pohybuje okolo 130-180 °C. Oproti tomu kondenzační plynové kotle mají upravenou konstrukci, aby bylo využito právě tohoto tepla. Využitím tohoto tepla uspoříme zhruba 15 až 20 % energie.

Ceny a provozní náklady

Kondenzační plynové kotle jsou většinou asi o 10 až 20 000 Kč dražší než klasické plynové kotle o stejném výkonu, ale tato investice se vyplatí a vrátí. Tyto kotle jsou navíc šetrnější k životnímu prostředí a mají delší životnost.

Shrnutí výhod

Na tomto místě Vám ještě jednou stručně předkládáme výhody těchto kondenzačních kotlů – mají zejména až o 15 % vyšší účinnost oproti typickým kotlům, ušetříte tedy až několik desítek procent z Vašeho účtu za plyn. Navíc mají tyto kotle nízké emise, a tak šetří naše životní prostředí a spolu s vysokou efektivností představují pro mnohé ideální řešení vytápění.

 

Výrobci těchto kotlů

Tyto kondenzační plynové kotle Vám přináší zejména značky Junkers, Dakon a Viessmann. Jistě na internetu najdete kotle se správnými parametry pro optimální využití do Vaší domácnosti.

Čtěte i ostatní články na serveru plynove-kotle.com a dozvíte se víc o problematice plynových kotlů.